Minecraft: The Island av Max Brooks - LitteraturMagazinet

 Glansholms Bokhandel & Antikvariat 
Minecraft: The Island - Häftad
Beställningsvara, 188 kr
Minecraft: The Island - Pocket
Finns i lager, 147 kr
 Information från förlaget 
Engelsk utgåva

Minecraft: The Island

Av Max Brooks

Bok-
presentation:
Minecraft: The Island
Författar-
presentation:
Max Brooks
Häftad
Beställningsvara, 188 kr
Pocket
Finns i lager, 147 kr

Be immersed in the Minecraft universe for the first time in a thrilling new adventure like no other! Perfect for fans of DanTDM and StampyCat!

Minecraft: The Island, the first and only official Minecraft novel, will tell the story of a new hero stranded in the world of Minecraft, who must survive the harsh, unfamiliar environment and unravel the secrets of the island.

Minecraft: The Island by Max Brooks, bestselling author of World War Z, is the first official Minecraft novel.

Utgåvor

Häftad
Förlag: Random House UK
Lagerstatus: Beställningsvara
Utgivningsdatum: 20170718
9781780897752

Pocket
Förlag: Random House UK
Lagerstatus: Finns i lager
Utgivningsdatum: 20180419
9781784758653

Bok: 291837

Anmäl textfel

Utgivning

Världskrig Z

av Max Brooks
För bara tio år sedan hade Zombiekriget varit nära att utplåna he...

Zombie - en överlevnadsguide

av Max Brooks
En utmärkt handbok som levererar en lång rad handfasta, tillförli...
Pocket, Finns i lager, 66 kr

Världskrig Z : en muntlig historik över zombiekriget

av Max Brooks
Tio år efter att Zombiekriget nästan utplånade mänskligheten reser en namnlös författare runt och intervjuar de människor han möter. Han vill dokumentera de apokalyptiska åren och ge de överlevande en chans att berätta sina historier.
Inbunden, Finns i lager, 242 kr

Utgivning - andra språk

World War Z (eng)

av Max Brooks
We survived the zombie apocalypse, but how many of us are still h...

Harlem Hellfighters (eng)

av Max Brooks
From bestselling author Max Brooks, the riveting story of the hig...

World War Z FTI (eng)

av Max Brooks
Over 1,750,000 copies sold worldwide - Now a major motion picture!

Sök bok/författare/artikel


Om LitteraturMagazinet

LitteraturMagazinet – Sveriges största litterära magasin är en redaktionell nättidskrift som hade premiär i januari 2012. Vi bevakar litteratur med författarintervjuer, recensioner, krönikor och debatt. Följ oss på Facebook, Twitter och prenumerera på vårt nyhetsbrev!
Läs mer om LitteraturMagazinet

Aktuella recensioner

Naturnära om livets hårda villkor

Recension: Dit du går, följer jag av Lina Nordquist

Kärlek på kundtjänst

Recension: Älskar att hata dig av Lovisa Wistrand

Överlastad spänningsroman

Recension: Plats 7A av Sebastian Fitzek

Tröstande godnattbok

Recension: Flickan från andra sidan havet av Sophie G. Hallgren

Fantastisk skildring av ett människoliv

Recension: Märit av Elisa Rossholm

Stringent om en livsavgörande händelse

Recension: Dödsängel av Axel Burénius

Instängd med de stora

Recension: Jag vill skriva sant : Tora Dahl och poeterna på Parkvägen av Jesper Högström

Våld i vinets värld

Recension: Mordet som kom av sig av Lennart Rammer

Lyxig bok fylld av dansk stickinspiration

Recension: Knitting for Olive av Caroline Larsen, Pernille Larsen

En fulländad romandebut

Recension: Räkna hjärtslag av Katarina Widholm
Glansholms Bokhandel & Antikvariat
Kundtjänst, vardagar 9-16: 070-692 50 50
LitteraturMagazinet
Redaktör: Sandra Sandström
Ansvarig utgivare: Linus Glansholm
Teknik: Framkant Media AB
Annonsera:  Framkant Media AB