Minecraft: The Island av Max Brooks - LitteraturMagazinet

 Glansholms Bokhandel & Antikvariat 
Minecraft: The Island - Häftad
Beställningsvara, 188 kr
Minecraft: The Island - Pocket
Finns i lager, 147 kr
 Information från förlaget 
Engelsk utgåva

Minecraft: The Island

Av Max Brooks

Bok-
presentation:
Minecraft: The Island
Författar-
presentation:
Max Brooks
Häftad
Beställningsvara, 188 kr
Pocket
Finns i lager, 147 kr

Be immersed in the Minecraft universe for the first time in a thrilling new adventure like no other! Perfect for fans of DanTDM and StampyCat!

Minecraft: The Island, the first and only official Minecraft novel, will tell the story of a new hero stranded in the world of Minecraft, who must survive the harsh, unfamiliar environment and unravel the secrets of the island.

Minecraft: The Island by Max Brooks, bestselling author of World War Z, is the first official Minecraft novel.

Utgåvor

Häftad
Förlag: Random House UK
Lagerstatus: Beställningsvara
Utgivningsdatum: 20170718
9781780897752

Pocket
Förlag: Random House UK
Lagerstatus: Finns i lager
Utgivningsdatum: 20180419
9781784758653

Bok: 291837

Anmäl textfel

Utgivning

Världskrig Z

av Max Brooks
För bara tio år sedan hade Zombiekriget varit nära att utplåna he...

Zombie - en överlevnadsguide

av Max Brooks
En utmärkt handbok som levererar en lång rad handfasta, tillförli...
Pocket, Finns i lager, 66 kr

Världskrig Z : en muntlig historik över zombiekriget

av Max Brooks
Tio år efter att Zombiekriget nästan utplånade mänskligheten reser en namnlös författare runt och intervjuar de människor han möter. Han vill dokumentera de apokalyptiska åren och ge de överlevande en chans att berätta sina historier.
Inbunden, Finns i lager, 242 kr

Utgivning - andra språk

World War Z (eng)

av Max Brooks
We survived the zombie apocalypse, but how many of us are still h...

Harlem Hellfighters (eng)

av Max Brooks
From bestselling author Max Brooks, the riveting story of the hig...

World War Z FTI (eng)

av Max Brooks
Over 1,750,000 copies sold worldwide - Now a major motion picture!

Sök bok/författare/artikel


Om LitteraturMagazinet

LitteraturMagazinet – Sveriges största litterära magasin är en redaktionell nättidskrift som hade premiär i januari 2012. Vi bevakar litteratur med författarintervjuer, recensioner, krönikor och debatt. Följ oss på Facebook, Twitter och prenumerera på vårt nyhetsbrev!
Läs mer om LitteraturMagazinet

Aktuella recensioner

På andra sidan muren

Recension: Nadia av Elisabeth Norebäck

Ett bibliotek fullt av livsval

Recension: Midnattsbiblioteket av Matt Haig

De döda på Sandby borg får nytt liv

Recension: Odins eld av Elvira Birgitta Holm

Ett arv tungt att bära

Recension: Förintelsens barn av Margit Silberstein

Bländande vackert om en värld där djuren dör

Recension: Den sista migrationen av Charlotte McConaghy

Tro möter vetenskap i roman om en familj

Recension: Inte av denna världen av Yaa Gyasi

Inkluderande bidrag till svensk historieskrivning

Recension: Svenska hjältar : från Engelbrekt till Greta Thunberg av Gösta Hultén

Kärlek och svek, lögner och drömmar

Recension: Lyckans son av Herbjørg Wassmo
Glansholms Bokhandel & Antikvariat
Kundtjänst, vardagar 9-16: 070-692 50 50
LitteraturMagazinet
Redaktör: Sandra Sandström
Ansvarig utgivare: Linus Glansholm
Teknik: Framkant Media AB
Annonsera:  Framkant Media AB