Söker du efter "Vancouver 2010" av Ola Liljedahl? Du kan sluta leta. Våra experter i antikvariat hjälper dig eftersöka boken - utan extra kostnad - och den levereras direkt hem i brevlådan.
Vancouver 2010
Av Ola Liljedahl

Bok- presentation: |
Vancouver 2010 |
Författar- presentation: |
Ola Liljedahl |
![]() |
Fem guld, två silver och fyra brons gjorde OS i Vancouver till ett av de mest framgångsrika spelen någonsin ur svenskt perspektiv.
OS är inte bara medaljer och medaljörer, det finns så mycket annat också som fastnar i minnet. Patrik Järbyn och Anja Pärsons kraschar som fick hela Sverige att hålla andan, Tre Kronors trista förlust mot Slovakien, dödsfall i Rodelbanan, invignings strul och mycket, mycket mer.
Ibland överträffar prestationen verkligheten, och det är vad som inträffar när man läser denna fantastiska bok. Ett fascinerande idrottsevenemang att njuta och minnas i ord och bild.
Utgåvor
Fem guld, två silver och fyra brons gjorde OS i Vancouver till ett av de mest framgångsrika spelen någonsin ur svenskt perspektiv. OS är inte bara medaljer och medaljörer, det finns så mycket annat också som fastnar i minnet. Patrik Järbyn och Anja Pärsons kraschar som fick hela Sverige att hålla andan, Tre Kronors trista förlust mot Slovakien, dödsfall i Rodelbanan, invignings strul och mycket, mycket mer. Ibland överträffar prestationen verkligheten, och det är vad som inträffar när man läser denna fantastiska bok. Ett fascinerande idrottsevenemang att njuta och minnas i ord och bild.
Bok: 155716
Anmäl textfel