Between Them av Richard Ford - LitteraturMagazinet

 Glansholms Bokhandel & Antikvariat 
Between Them - Inbunden
Beställningsvara, 271 kr
Between Them - Inbunden
Beställningsvara, 156 kr
 Information från förlaget 
Engelsk utgåva

Between Them

Av Richard Ford

Bok-
presentation:
Between Them
Författar-
presentation:
Richard Ford
Inbunden
Beställningsvara, 271 kr
Inbunden
Beställningsvara, 156 kr

Utgåvor

Inbunden
Förlag: HarperCollins USA
Lagerstatus: Beställningsvara
Utgivningsdatum: 20170502
9780062661883

Inbunden
Förlag: Bloomsbury
Lagerstatus: Beställningsvara
Utgivningsdatum: 20170504
9781408884690

Pocket
Förlag: Bloomsbury
Lagerstatus: Ej utkommen
Utgivningsdatum: 20180503
9781408884713

Bok: 288487

Anmäl textfel

Utgivning

Självständighetsdagen

av Richard Ford
Pocket, Finns i lager, 69 kr

Kan jag vara Frank med dig?

av Richard Ford
Pocket, Finns i lager, 69 kr

Sportjournalisten

av Richard Ford
Pocket, Finns i lager, 69 kr

Kanada

av Richard Ford
Kritikerrosad berättelse om en femtonårig pojke som måste lära sig att ta hand om sig själv när hans föräldrar arresteras efter att ha rånat en bank.
Pocket, Finns i lager, 73 kr

Syndernas mångfald

av Richard Ford
I nio noveller och en kortroman berättar Richard Ford om vanliga ...

Som landet ligger

av Richard Ford
”En av vår tids amerikanska mästare.” Sunday TelegraphDet är höst...
Pocket, Finns i lager, 69 kr

Utgivning - andra språk

The Shattered Crown (eng)

av Richard Ford
Steelhaven book 2: Blood oaths are sworn and broken in a city fac...

Herald of the Storm (eng)

av Richard Ford
A new epic fantasy for fans of Joe Abercrombie and George R. R. M...

Canada (eng)

av Richard Ford
Pulitzer Prize-winning author Richard Ford's greatest novel to date!

Sök bok/författare/artikel


Om LitteraturMagazinet

LitteraturMagazinet – Sveriges största litterära magasin är en redaktionell nättidskrift som hade premiär i januari 2012. Vi bevakar litteratur med författarintervjuer, recensioner, krönikor och debatt. Följ oss på Facebook, Twitter och prenumerera på vårt nyhetsbrev!
Läs mer om LitteraturMagazinet

Aktuella recensioner

Mer än en vanlig deckare

Recension: Förmörkelsen av Karin Fossum

Sjungande vokaler och ett requiem

Recension: Ur världen av Eva Runefelt

Nybliven begravningsentreprenör nystar i det förflutna

Recension: Min fars hemlighet av Sara Blaedel

Författarbiografi för barn

Recension: Små människor, stora drömmar. Astrid Lindgren av Maria Isabel Sánches Vegara

Läsvärd spänningsdebut från Luxemburg

Recension: Tolken av Jenny Runesson

Jag saknar en gestaltning

Recension: Tullias värld av Kerstin Ekman

Känsligt men segt om de fångna

Recension: Ödesmark av Stina Jackson

Kärlek i den eviga staden

Recension: Den sista sommaren av Gianfranco Calligarich

Stark kombination av humor och elände

Recension: Queenie av Candice Carty-Williams

Klassresans våndor och möjligheter

Recension: Åren av Annie Ernaux
Glansholms Bokhandel & Antikvariat
Kundtjänst, vardagar 9-16: 070-692 50 50
LitteraturMagazinet
Redaktör: Sandra Sandström
Ansvarig utgivare: Linus Glansholm
Teknik: Framkant Media AB
Annonsera:  Framkant Media AB